הצבע זך - ביטוח נגד כפיה                                מודיעין עיר העתיד או עיר החסיד?                                אל תיקח את החופש שלך כמובן מאליו - הצבע זך
 
דף הבית
מצע עיר חופשית
דף מידע
רשימת עיר חופשית
קישורים לאתרים נבחרים
יצירת קשר
 

מכתב אישי לבוחר

  שכנים יקרים,

הרגשנו צורך לכתוב מכתב זה בגלל תחושה עמוקה של שותפות דרך אותה אנו חשים לגבי כל תושבי מודיעין. הרי כולנו הגענו לכאן כדי לפתוח דף חדש בחיינו בעיר העתיד. כולנו התמכרנו לרעיון של עיר חדשה, מתוכננת ומודרנית. וכולנו מחויבים להגשים את החלום הנראה לפעמים כמתמוגג לנגד עינינו ולראותו הופך למציאות.

להלן נפרט את דעתנו הצנועה לגבי הדרך הטובה ביותר לממש את החלום ולהגן עליו. אין זו אלא דעתנו וכמובן שיהיו כאלה שיחלקו עליה. כל שאנו מבקשים זה שתחשבו על הדברים שאנו מעלים ותגבשו את דעתכם לגבי דרך הצבעתכם לאחר שיקול מחושב של כל המידע שברשותכם.

במוקד ההוויה החילונית הישראלית עומד מושג החופש. חופש הדיבור, חופש הדת, חופש העיסוק. חופשיים היא ההגדרה ליהודים חילוניים לפי מילון אבן-שושן. חופש, לעומת זאת, הוא הדבר האחרון בו דוגלות המפלגות החרדיות. חמור מכך, בעוד החילוני חי כאמונתו ומתיר לאחר לעשות כך גם הוא, אין דבר זה מקובל על החרדים. רק אמונתם היא הנכונה וחייבת לחול על כולנו. אין אני מחדש כאן דבר – כולכם מודעים לעובדה זו וכולכם יודעים כיצד משיגים החרדים את מטרותיהם. ראו את דוגמת ירושלים! אבל, לעומת ירושלים בה הקרב כבר אבוד, על מודיעין עוד ניתן להלחם ולנצח!

איך? ע"י בחינת האסטרטגיה של המפלגות החרדיות. הפלורליזם החילוני יוצר מפלגות בעלות עמדות במספר רב של תחומים. למפלגות החרדיות נושא מרכזי אחד בלבד. בגלל הניגודים האידיאולוגים והאישיים בין המפלגות החילוניות מעדיפות אלה לוותר למפלגות החרדיות בנושא האחד המעניין אותן מאשר לנסות וליצור קואליציה בינן לבין עצמן – קואליציה אשר תאלץ אותן לוותר בנושאים רבים. דגם זה חוזר על עצמו גם בפוליטיקה הלאומית וגם בפוליטיקה המקומית (י-ם, לוד, שוהם…).

האם יש מבינכם מישהו המשלה את עצמו וחושב שראש המועצה שיבחר (ללא כל קשר למי יבחר) יעדיף קואליציה עם האנשים אותם השמיץ ושהשמיצו אותו רק ימים ספורים קודם לכן על פני קואליציה "קלה" עם רשימה חרדית? כל ראש מועצה עלול (ואפילו סביר שכך יקרה) לסגור את העסקה החרדית בראש ובראשונה. זהו הדבר אותו אנחנו צריכים למנוע. כל המעומדים לראשות העיר הם מעומדים ראויים. אבל אף אחד מהם לא יעמוד בפיתוי וכולנו יודעים זאת!

מה הפתרון? יש רק אחד כזה והוא פועל יוצא של שיטת הבחירות. הבחירה מתבצעת ב- 2 פתקים: פתק אחד לראש המועצה ופתק אחד לרשימה למועצה עצמה. הרעיון הוא פשוט: בחרו את ראש העיר שנראה לכם בפתק אחד - ותנו את קולכם למועצה לתנועה היחידה שתעמוד בדרכם של החרדים לקואליציה:  רשימת עיר חופשית – מודיעין.

תנועת עיר חופשית תתמוך בכל ראש עיר שיבחר ובמדיניותו (כך שהצבעתך לא תפגע ביכולת המעומד הרצוי בעיניך לתפקד אם יבחר) ובמקביל תשמש ככלב השמירה של חופש הדת והאמונה בעיר. תנועת עיר חופשית אינה תנועה אנטי-דתית, היא תנועה של אנשים שנמאס להם להיקרא אנטי-דתיים בזמן שכל מה שהם עושים זה להגן על דרך חייהם.

עיר חופשית – מודיעין היא תנועה מקומית שורשית ונטולת עסקנות פוליטית אשר בארבעת השנים האחרונות הייתה המפלגה היחידה אשר שרתה נאמנה את בוחריה במועצת עיריית מודיעין. כולנו תושבים מהשורה. כולנו מחויבים למודיעין חופשית וחזקה. כולנו מחויבים לאיכות החיים שבגללה עברנו לכאן. כולנו מאמינים כי אסור לתת דריסת רגל לכפיה דתית במודיעין! וכולנו מאמינים שרק מפלגה מקומית (ולא סניף של מפלגה ארצית) תוכל לשרת את תושבי העיר ולא את הפוליטיקאים המעוניינים רק בטובת עצמם!  

זה לא מקרה שאנחנו לא מעמידים מועמד לראשות העיר, לא הפוליטיקה מעניינת אותנו!

כל שאנו רוצים זה לוודא שראש העיר הבא לא ימכור את כולנו בעד נזיד עדשים!

 

     
     

להורדת מכתב אישי לבוחר מעיר חופשית למחשב שלך לחץ כאן

 

זכויות יוצרים © 2003 [אהוד חגואל ודוד זיו] כל הזכויות שמורות.